Masaż antycellulitowy
Usuwanie cellulitu bańką chińską przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie. To dlatego masaż bańką chińską jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, których celem jest zwalczenie cellulitu, zarówno tłuszczowego, jak i wodnego.
Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.
Pierwszym etapem antycellulitowego masażu bańką chińską jest natłuszczenie skóry oliwką, która ułatwi przesuwanie gumowych baniek. W trakcie zabiegu są zużywane największe bańki, przeznaczone do masażu ud czy pośladków, czyli miejsc dotkniętych cellulitem. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Dzięki temu wytwarza się w niej podciśnienie, które powoduje zassanie fałdów skóry dotkniętych pomarańczową skórką i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, które nie trwają dłużej niż 3 minuty (zazwyczaj do wystąpienia zasinienia).
W ten sposób następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepszenie ukrwienia skóry, dotlenienie i przyspieszenie wchłaniania substancji czynnych zawartych w specjalnie skomponowanej oliwce, którą masażysta nakłada na skórę przed, w trakcie i również po zabiegu. Pobudzenie w trakcie masażu krążenia krwi i płynów ustrojowych, wspomaga wydalanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są główną przyczyną cellulitu. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż należy wykonywać w serii 10 -12 zabiegów.
Efektem godzinnego zabiegu jest znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidowany, cellulit oraz zredukowany obwód tych części ciała, które były poddane masażowi. Tego typu zabieg stosowany systematycznie na uda, brzuch i pośladki modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.
Masażowi bańką chińską nie powinny poddawać się przede wszystkim kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki. Inne przeciwwskazania to:
- gorączka,
- choroby nowotworowe i zakaźne,
- padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków,
- stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby,
- przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia),
- hemofilia,
- cera naczynkowa.